Cardinal Components CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18 picture photo
Mfg. Part Number
CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 18pF 70 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18.pdf
Availability of CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18 Order Process
Ship out your order
Specifications of CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
Internal Part NumberEIS-CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesCX532
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
Related LinksCX532Z-A5B3C, CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18 Datasheet, Cardinal Components Distributor
CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18 Details Description
Related parts for CX532Z-A5B3C5-70-12.0D18
IC SENSOR GEAR TOOTH 4SIP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MON DUAL W/SUP 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 28POS PIN datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 1W LEADS datasheet.pdf
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SMCJ datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 5W T18 datasheet.pdf
TERM BLK TOP ENTRY 5POS 2.54MM datasheet.pdf