Cree Inc. CXA2011-0000-000P00G030H
CXA2011-0000-000P00G030H picture photo
Mfg. Part Number
CXA2011-0000-000P00G030H
Brief Description
LED WARM WHITE 3000K SCREW MOUNT
Datasheet Download
CXA2011-0000-000P00G030H.pdf
Availability of CXA2011-0000-000P00G030H
QUANTITY
CXA2011-0000-000P00G030H Order Process
Ship out your order
Specifications of CXA2011-0000-000P00G030H
Internal Part NumberEIS-CXA2011-0000-000P00G030H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileIntroducing Cree CXA LED Arrays
Design ResourcesLighting Product Selector
Featured ProductCXA2011 XLamp LED Lighting Kit
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Flux @ Current/Temperature - Test840 lm (780 lm ~ 900 lm)
Current - Test270mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)40V
Lumens/Watt @ Current - Test78 lm/W
Current - Max1A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension22.00mm L x 22.00mm W
Height2.28mm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXA2011-0000-000P00G030H
Related LinksCXA2011-0000, CXA2011-0000-000P00G030H Datasheet, Cree Inc. Distributor
CXA2011-0000-000P00G030H Details Description
Related parts for CXA2011-0000-000P00G030H
Connector Header 12 Position 0.250" (6.35mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 10MA 6V datasheet.pdf
DIODE TUNING SS 30V SOT23 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS SAMPLE 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG TRPL INV 8XSON datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1.5W SMA datasheet.pdf
SS TIMR INTERVAL, 60M, 110VAC datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf