Luminus Devices Inc. CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2 picture photo
Mfg. Part Number
CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - COBs, Engines, Modules
Brief Description
LED COB WHT
Datasheet Download
CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2.pdf
Availability of CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
QUANTITY
CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
Internal Part NumberEIS-CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package275
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - COBs, Engines, Modules
SeriesCXM-11
PackagingTray
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationRectangle
Flux @ Current/Temperature - Test1025 lm (Typ)
Current - Test320mA
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test92 lm/W
Current - Max640mA
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension18.50mm L x 15.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)10.80mm Diameter
Lens TypeFlat
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
Related LinksCXM-11-30-90, CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2 Datasheet, Luminus Devices Inc. Distributor
CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2 Details Description
Related parts for CXM-11-30-90-36-AA00-F2-2
CONN RECEPTACLE 11POS .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 1% 500V 2220 datasheet.pdf
CONN SOCKET F4S .4MM 10POS SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 23.552MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf