Cypress Semiconductor CY25100SXC-048
CY25100SXC-048 picture photo
Mfg. Part Number
CY25100SXC-048
Manufacturer
Product Category
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR
Datasheet Download
CY25100SXC-048.pdf
Availability of CY25100SXC-048
QUANTITY
CY25100SXC-048 Order Process
Ship out your order
Specifications of CY25100SXC-048
Internal Part NumberEIS-CY25100SXC-048
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginCopper Wire Bonds/Transfer 14/Jun/2013
GSMC Manufacture Merger 15/May/2014
Standard Package485
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyClock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY25100SXC-048
Related LinksCY25100, CY25100SXC-048 Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY25100SXC-048 Details Description
Related parts for CY25100SXC-048
SWITCH PUSH SPST-NO 0.15A 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 85A DO5 datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER LUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
GLOVES ESD INSPECTION SM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
MICRO 15C P 120" WHT JACKS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf