Cypress Semiconductor CY7C1021BNV33L-15VXIT
CY7C1021BNV33L-15VXIT picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1021BNV33L-15VXIT
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 15NS 44SOJ
Datasheet Download
CY7C1021BNV33L-15VXIT.pdf
Availability of CY7C1021BNV33L-15VXIT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1021BNV33L-15VXIT Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1021BNV33L-15VXIT
Internal Part NumberEIS-CY7C1021BNV33L-15VXIT
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (64K x 16)
Speed15ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package44-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1021BNV33L-15VXIT
Related LinksCY7C1021BN, CY7C1021BNV33L-15VXIT Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1021BNV33L-15VXIT Details Description
Related parts for CY7C1021BNV33L-15VXIT
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V -5V 130W datasheet.pdf
IC BOOST REG DC/DC TFT-LCD 32QFN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
TI900 SHEET 150X150X0.12MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 32VDC datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf