Cypress Semiconductor CY7C1471BV33-133BZI
CY7C1471BV33-133BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1471BV33-133BZI
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 133MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1471BV33-133BZI.pdf
Availability of CY7C1471BV33-133BZI
QUANTITY
CY7C1471BV33-133BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1471BV33-133BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C1471BV33-133BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
SeriesNoBL™
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size72M (2M x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1471BV33-133BZI
Related LinksCY7C1471B, CY7C1471BV33-133BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1471BV33-133BZI Details Description
Related parts for CY7C1471BV33-133BZI
LED ORANGE 1206 SMD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
DSUB 9 F CRIMP F0 SS SHL F225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 900VAC SCREW datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf