Cypress Semiconductor CY7C1545V18-375BZC
CY7C1545V18-375BZC picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1545V18-375BZC
Brief Description
IC SRAM 72MBIT 375MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1545V18-375BZC.pdf
Availability of CY7C1545V18-375BZC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CY7C1545V18-375BZC Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1545V18-375BZC
Internal Part NumberEIS-CY7C1545V18-375BZC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
Memory TypeSRAM - Synchronous, QDR II
Memory Size72M (2M x 36)
Speed375MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (15x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1545V18-375BZC
Related LinksCY7C1545V, CY7C1545V18-375BZC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1545V18-375BZC Details Description
Related parts for CY7C1545V18-375BZC
JACK HOUSING ROSE MT-RJ INSERTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
RES 30 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
GHS INFO WALLET CARD 2.13 X 3 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
26500 12C 9#20 3#16 P PLUG AN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.5A 4SSON datasheet.pdf