Cypress Semiconductor CYD04S72V-133BBI
CYD04S72V-133BBI picture photo
Mfg. Part Number
CYD04S72V-133BBI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 484FBGA
Datasheet Download
CYD04S72V-133BBI.pdf
Availability of CYD04S72V-133BBI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CYD04S72V-133BBI Order Process
Ship out your order
Specifications of CYD04S72V-133BBI
Internal Part NumberEIS-CYD04S72V-133BBI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4M (64K x 72)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.42 V ~ 1.58 V, 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYD04S72V-133BBI
Related LinksCYD04S72, CYD04S72V-133BBI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYD04S72V-133BBI Details Description
Related parts for CYD04S72V-133BBI
IC XDCP QUAD 2/10/10/50K 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .5MM 70POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 70V 180A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS INLINE SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.24A 100 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 3W DO204AL datasheet.pdf