Cypress Semiconductor CYD36S36V18-200BGXC
CYD36S36V18-200BGXC picture photo
Mfg. Part Number
CYD36S36V18-200BGXC
Brief Description
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 484FBGA
Datasheet Download
CYD36S36V18-200BGXC.pdf
Availability of CYD36S36V18-200BGXC
QUANTITY
CYD36S36V18-200BGXC Order Process
Ship out your order
Specifications of CYD36S36V18-200BGXC
Internal Part NumberEIS-CYD36S36V18-200BGXC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size36M (1M x 36)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.42 V ~ 1.58 V, 1.7 V ~ 1.9 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case484-FBGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CYD36S36V18-200BGXC
Related LinksCYD36S36V, CYD36S36V18-200BGXC Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CYD36S36V18-200BGXC Details Description
Related parts for CYD36S36V18-200BGXC
HOOK-UP STRND 30AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MINI OSP PLUG 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC OPAMP GP 250KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 3.81MM datasheet.pdf