Comchip Technology CZRF52C8V2
CZRF52C8V2 picture photo
Mfg. Part Number
CZRF52C8V2
Brief Description
DIODE ZENER 8.2V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRF52C8V2.pdf
Availability of CZRF52C8V2
QUANTITY
CZRF52C8V2 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRF52C8V2
Internal Part NumberEIS-CZRF52C8V2
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)7 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 6V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRF52C8V2
Related LinksCZRF5, CZRF52C8V2 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRF52C8V2 Details Description
Related parts for CZRF52C8V2
CONN HEADER 54POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
LED 3MM QUAD HI EFF RED PC MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.562 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
3P 8C 4W VERT XCHD HDR datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf
HARLINK MA DE IEEE1355 CABLE ASS datasheet.pdf
CAP ALUM 2100UF 20% 80V FLATPACK datasheet.pdf