Comchip Technology CZRFR52C2V4
CZRFR52C2V4 picture photo
Mfg. Part Number
CZRFR52C2V4
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW 1005
Datasheet Download
CZRFR52C2V4.pdf
Availability of CZRFR52C2V4
QUANTITY
CZRFR52C2V4 Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRFR52C2V4
Internal Part NumberEIS-CZRFR52C2V4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFlat Chip Diodes
RoHS InformationRoHS Declaration
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)85 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRFR52C2V4
Related LinksCZRFR, CZRFR52C2V4 Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRFR52C2V4 Details Description
Related parts for CZRFR52C2V4
IC DGTL POT 256POS 10K 14TSSOP datasheet.pdf
IC POT DGTL 12.5K OHM 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN SOCKET P5K .5MM 34POS SMD datasheet.pdf