Comchip Technology CZRQR18VB-HF
CZRQR18VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR18VB-HF
Brief Description
DIODE ZENER 18V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR18VB-HF.pdf
Availability of CZRQR18VB-HF
QUANTITY
CZRQR18VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR18VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR18VB-HF
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18V
Tolerance±2%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)42 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 14V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package0402/SOD-923F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRQR18VB-HF
Related LinksCZRQR1, CZRQR18VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRQR18VB-HF Details Description
Related parts for CZRQR18VB-HF
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN SPLICE 14-18AWG THRU datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 44TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2824 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 38POS .127M datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf