Comchip Technology CZRQR52C20-HF
CZRQR52C20-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRQR52C20-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 20V 125MW 0402
Datasheet Download
CZRQR52C20-HF.pdf
Availability of CZRQR52C20-HF
QUANTITY
CZRQR52C20-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRQR52C20-HF
Internal Part NumberEIS-CZRQR52C20-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Declaration
Standard Package500,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)20V
Tolerance±5%
Power - Max125mW
Impedance (Max) (Zzt)50 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 15V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C