Comchip Technology CZRU15VB-HF
CZRU15VB-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRU15VB-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 15V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRU15VB-HF.pdf
Availability of CZRU15VB-HF
QUANTITY
CZRU15VB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRU15VB-HF
Internal Part NumberEIS-CZRU15VB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)15V
Tolerance±2%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)32 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 11V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRU15VB-HF
Related LinksCZRU1, CZRU15VB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRU15VB-HF Details Description
Related parts for CZRU15VB-HF
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 43VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS HALF PITCH 24V datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 6.3V AMBER datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD TRUE 20TSSOP datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 256FPBGA datasheet.pdf
BS II DUAL datasheet.pdf
SCR 1600V 16A D2PAK datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 30K OHM 2% RADIAL datasheet.pdf