Comchip Technology CZRUR52C16-HF
CZRUR52C16-HF picture photo
Mfg. Part Number
CZRUR52C16-HF
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 16V 150MW 0603
Datasheet Download
CZRUR52C16-HF.pdf
Availability of CZRUR52C16-HF
QUANTITY
CZRUR52C16-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of CZRUR52C16-HF
Internal Part NumberEIS-CZRUR52C16-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS DeclarationCZRU(R) HF Series Material Declaration
Standard Package4,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)16V
Tolerance±5%
Power - Max150mW
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 12V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Supplier Device Package0603/SOD-523F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CZRUR52C16-HF
Related LinksCZRUR5, CZRUR52C16-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
CZRUR52C16-HF Details Description
Related parts for CZRUR52C16-HF
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 9V datasheet.pdf
CABLE GLAND W/GUARD PG 21 PLAST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 105 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.57A 34 MOHM TH datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 545MA 150 MOHM datasheet.pdf