JAE Electronics D*C-20-22S-PKG100
D*C-20-22S-PKG100 picture photo
Mfg. Part Number
D*C-20-22S-PKG100
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Brief Description
CONN DSUB SOCKET CRIMP 24-22AWG
Datasheet Download
D*C-20-22S-PKG100.pdf
Availability of D*C-20-22S-PKG100
QUANTITY
D*C-20-22S-PKG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of D*C-20-22S-PKG100
Internal Part NumberEIS-D*C-20-22S-PKG100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Contacts
Series-
PackagingBulk
TypeSignal
Contact TypeFemale Socket
Contact FormStamped
Wire Gauge22-24 AWG
Contact TerminationCrimp
Contact Material-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Termination Finish-
Termination Finish Thickness-
Contact Size-
FeaturesInsulation Support
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D*C-20-22S-PKG100
Related LinksD*C-20-2, D*C-20-22S-PKG100 Datasheet, JAE Electronics Distributor
D*C-20-22S-PKG100 Details Description
Related parts for D*C-20-22S-PKG100
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS AWG26 R/ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 1 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MCU ARM 384KB FLASH 132BGA datasheet.pdf
RES 15K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
45.97MM X 45.97MM 1=25/PK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 262MA 2.9 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 10V 10W datasheet.pdf