TE Connectivity Raychem Cable Protection D-SCE-1K-38-50-9
D-SCE-1K-38-50-9 picture photo
Mfg. Part Number
D-SCE-1K-38-50-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHK 38.1MM ID 50MM L
Datasheet Download
D-SCE-1K-38-50-9.pdf
Availability of D-SCE-1K-38-50-9
QUANTITY
D-SCE-1K-38-50-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of D-SCE-1K-38-50-9
Internal Part NumberEIS-D-SCE-1K-38-50-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesD-SCE
Packaging1000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size1.50" x 1.97" (38.1mm x 50.0mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin
For Use With/Related ProductsT200, T208M, T212M, T312M, TE3112 and TE3124 Thermal Transfer Printers
Operating Temperature-55°C ~ 135°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D-SCE-1K-38-50-9
D-SCE-1K-38-50-9 Details Description
Related parts for D-SCE-1K-38-50-9
RES SMD 191K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15V OUT 1W datasheet.pdf
RECPT R.ANGLE INT TBC 4ROWS datasheet.pdf
FUSE REDUCER CLASS H 200 TO 100 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 10MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
Connector Socket 19 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 49POS THRUHL datasheet.pdf
CABLE SEAL, SIZE 1, HVA280 datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 150A FEMALE datasheet.pdf