Panasonic Electronic Components ERJ-S12F59R0U
ERJ-S12F59R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-S12F59R0U
Brief Description
RES SMD 59 OHM 1% 3/4W 1812
Datasheet Download
ERJ-S12F59R0U.pdf
Availability of ERJ-S12F59R0U
QUANTITY
ERJ-S12F59R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-S12F59R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-S12F59R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-S12F59R0U
Related LinksERJ-S1, ERJ-S12F59R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-S12F59R0U Details Description
Related parts for ERJ-S12F59R0U
FAN IMP MTRZD 175X69MM 48VDC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 51A TO-220AB datasheet.pdf
IC CTRLR DUAL PWR SUPPLY 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 105MA 11.6 OHM datasheet.pdf