Newhaven Display Intl D0220SD-35-4002FN
D0220SD-35-4002FN picture photo
Mfg. Part Number
D0220SD-35-4002FN
Manufacturer
Product Category
Display Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Brief Description
DISPLAY VFD DOT MAT 2X20 5MM
Datasheet Download
D0220SD-35-4002FN.pdf
Availability of D0220SD-35-4002FN
QUANTITY
D0220SD-35-4002FN Order Process
Ship out your order
Specifications of D0220SD-35-4002FN
Internal Part NumberEIS-D0220SD-35-4002FN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Optoelectronics
FamilyDisplay Modules - Vacuum Fluorescent (VFD)
Series-
Outline L x W x H125.00mm x 35.00mm x 7.80mm
Viewing Area-
Display Format20 x 2
Display TypeCharacter
Format5 x 7 Dots
Voltage - Supply-
Character Size5.00mm H x 3.50mm W
Number of Dots-
Interface-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D0220SD-35-4002FN
Related LinksD0220SD-, D0220SD-35-4002FN Datasheet, Newhaven Display Intl Distributor
D0220SD-35-4002FN Details Description
Related parts for D0220SD-35-4002FN
RES 22 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 5.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
1.27MM PF LOPRO IDT B-IN STKT datasheet.pdf
BARBED FASTENER 1.484" NYLON BLK datasheet.pdf