Vishay/BCcomponents D101G39C0GL63J5R
D101G39C0GL63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D101G39C0GL63J5R
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D101G39C0GL63J5R.pdf
Availability of D101G39C0GL63J5R
QUANTITY
D101G39C0GL63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D101G39C0GL63J5R
Internal Part NumberEIS-D101G39C0GL63J5R
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D101G39C0GL63J5R
Related LinksD101G39C, D101G39C0GL63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D101G39C0GL63J5R Details Description
Related parts for D101G39C0GL63J5R
IC REG LDO 1.5V 0.4A SOT223-6 datasheet.pdf
FUSE HOLDER CART 32V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 13VWM 27.2VC DO222AA datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP KIT 3/4"X1" LEGEND SGL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 0.1A 30V datasheet.pdf
TOP CABLING MODULE 200MM datasheet.pdf
HOOD COVER 12POS BLACK datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf