Vishay/BCcomponents D102K20Y5PF6TJ5R
D102K20Y5PF6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D102K20Y5PF6TJ5R
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D102K20Y5PF6TJ5R.pdf
Availability of D102K20Y5PF6TJ5R
QUANTITY
D102K20Y5PF6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D102K20Y5PF6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D102K20Y5PF6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D102K20Y5PF6TJ5R
Related LinksD102K20Y, D102K20Y5PF6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D102K20Y5PF6TJ5R Details Description
Related parts for D102K20Y5PF6TJ5R
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
07 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Header 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf