Cornell Dubilier Electronics D103F681JO3F
D103F681JO3F picture photo
Mfg. Part Number
D103F681JO3F
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 300V RADIAL
Datasheet Download
D103F681JO3F.pdf
Availability of D103F681JO3F
QUANTITY
D103F681JO3F Order Process
Ship out your order
Specifications of D103F681JO3F
Internal Part NumberEIS-D103F681JO3F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesD10
PackagingBulk
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated300V
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Lead Spacing0.142" (3.60mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)0.382" (9.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103F681JO3F
Related LinksD103F6, D103F681JO3F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
D103F681JO3F Details Description
Related parts for D103F681JO3F
IC PWR MANAGEMENT DUAL 14WSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 100K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 4.8PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
LOGICANALYZER 200MHZ datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf