Vishay/BCcomponents D103K69X7RL65J0R
D103K69X7RL65J0R picture photo
Mfg. Part Number
D103K69X7RL65J0R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Datasheet Download
D103K69X7RL65J0R.pdf
Availability of D103K69X7RL65J0R
QUANTITY
D103K69X7RL65J0R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103K69X7RL65J0R
Internal Part NumberEIS-D103K69X7RL65J0R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.689" Dia (17.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103K69X7RL65J0R
Related LinksD103K69X, D103K69X7RL65J0R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103K69X7RL65J0R Details Description
Related parts for D103K69X7RL65J0R
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
CAP CER 1.8UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CBL RIBN 4COND CLEAR 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE CLR VERT 26.1MM datasheet.pdf