Vishay/BCcomponents D103Z25Z5VH63J5R
D103Z25Z5VH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D103Z25Z5VH63J5R
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V Z5V RADIAL
Datasheet Download
D103Z25Z5VH63J5R.pdf
Availability of D103Z25Z5VH63J5R
QUANTITY
D103Z25Z5VH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103Z25Z5VH63J5R
Internal Part NumberEIS-D103Z25Z5VH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5V
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.256" Dia (6.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103Z25Z5VH63J5R
Related LinksD103Z25Z, D103Z25Z5VH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103Z25Z5VH63J5R Details Description
Related parts for D103Z25Z5VH63J5R
OPTOISO 5.3KV DARLINGTON 6-DIP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HEADER 25POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
IC INVERTER SIGATE CMOS 5TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR HMC907LP5E datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.0V datasheet.pdf