Vishay/BCcomponents D103Z29Z5UH63J5R
D103Z29Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D103Z29Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D103Z29Z5UH63J5R.pdf
Availability of D103Z29Z5UH63J5R
QUANTITY
D103Z29Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D103Z29Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D103Z29Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D103Z29Z5UH63J5R
Related LinksD103Z29Z, D103Z29Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D103Z29Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D103Z29Z5UH63J5R
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.6UH 455MA 300 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 20A 12V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT8415EDDB datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST 2POS datasheet.pdf