Vishay/BCcomponents D122K20Y5PH63J5R
D122K20Y5PH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D122K20Y5PH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D122K20Y5PH63J5R.pdf
Availability of D122K20Y5PH63J5R
QUANTITY
D122K20Y5PH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122K20Y5PH63J5R
Internal Part NumberEIS-D122K20Y5PH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122K20Y5PH63J5R
Related LinksD122K20Y, D122K20Y5PH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122K20Y5PH63J5R Details Description
Related parts for D122K20Y5PH63J5R
IC OPAMP GP 4MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG FREE/HANG 3POS SIZE 4 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SEAL 20-15AWG RED datasheet.pdf
KIT STARTER FOR STM32 256K FLASH datasheet.pdf
SWITCH TOP ROLLR ARM SNAP SPDT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 10ppm 8pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf