Vishay/BCcomponents D122Z20Z5UH65J5R
D122Z20Z5UH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D122Z20Z5UH65J5R
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D122Z20Z5UH65J5R.pdf
Availability of D122Z20Z5UH65J5R
QUANTITY
D122Z20Z5UH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122Z20Z5UH65J5R
Internal Part NumberEIS-D122Z20Z5UH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122Z20Z5UH65J5R
Related LinksD122Z20Z, D122Z20Z5UH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122Z20Z5UH65J5R Details Description
Related parts for D122Z20Z5UH65J5R
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf