Vishay/BCcomponents D122Z20Z5UH6UJ5R
D122Z20Z5UH6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D122Z20Z5UH6UJ5R
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D122Z20Z5UH6UJ5R.pdf
Availability of D122Z20Z5UH6UJ5R
QUANTITY
D122Z20Z5UH6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D122Z20Z5UH6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D122Z20Z5UH6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D122Z20Z5UH6UJ5R
Related LinksD122Z20Z, D122Z20Z5UH6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D122Z20Z5UH6UJ5R Details Description
Related parts for D122Z20Z5UH6UJ5R
IC OPAMP VFB 100MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR MODULE LAN 10/100BT SMD datasheet.pdf
LENS C11551_NIS83-MX-7-MD-PC datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMCJ datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 128POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 5POS SMT 5.5MM datasheet.pdf