Vishay/BCcomponents D123Z33Z5UH63J5R
D123Z33Z5UH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D123Z33Z5UH63J5R
Brief Description
CAP CER 0.012UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D123Z33Z5UH63J5R.pdf
Availability of D123Z33Z5UH63J5R
QUANTITY
D123Z33Z5UH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D123Z33Z5UH63J5R
Internal Part NumberEIS-D123Z33Z5UH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D123Z33Z5UH63J5R
Related LinksD123Z33Z, D123Z33Z5UH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D123Z33Z5UH63J5R Details Description
Related parts for D123Z33Z5UH63J5R
IC TRANS NPN BIPOLAR SOT-143 datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
GSM/HSPA,FANDK819SMAH3 AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf