TDK Corporation TF6035T-201Y30R0-01
TF6035T-201Y30R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF6035T-201Y30R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 0.2MH 30A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6035T-201Y30R0-01.pdf
Availability of TF6035T-201Y30R0-01
QUANTITY
TF6035T-201Y30R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6035T-201Y30R0-01
Internal Part NumberEIS-TF6035T-201Y30R0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance200µH
Current30A
DC Resistance (DCR)3 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.441" Dia (62.00mm)
Height (Max)1.417" (36.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6035T-201Y30R0-01
Related LinksTF6035T-2, TF6035T-201Y30R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6035T-201Y30R0-01 Details Description
Related parts for TF6035T-201Y30R0-01
CAP TANT 0.47UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.047 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.25UF 1KVDC QC TERM datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 10VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 200MA SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM BEAD datasheet.pdf