Vishay/BCcomponents D152K20Y5PF63J5R
D152K20Y5PF63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D152K20Y5PF63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D152K20Y5PF63J5R.pdf
Availability of D152K20Y5PF63J5R
QUANTITY
D152K20Y5PF63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152K20Y5PF63J5R
Internal Part NumberEIS-D152K20Y5PF63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152K20Y5PF63J5R
Related LinksD152K20Y, D152K20Y5PF63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152K20Y5PF63J5R Details Description
Related parts for D152K20Y5PF63J5R
MOSFET N-CH 30V 12A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 48V datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC AMP AUD 2X2W STER D 16WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 500MM 1.37 datasheet.pdf
TRI N 16 C/N PLASTIC datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
22000UF 35V 35X45 datasheet.pdf