Vishay/BCcomponents D152K20Y5PF6UJ5R
D152K20Y5PF6UJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D152K20Y5PF6UJ5R
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D152K20Y5PF6UJ5R.pdf
Availability of D152K20Y5PF6UJ5R
QUANTITY
D152K20Y5PF6UJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D152K20Y5PF6UJ5R
Internal Part NumberEIS-D152K20Y5PF6UJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D152K20Y5PF6UJ5R
Related LinksD152K20Y, D152K20Y5PF6UJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D152K20Y5PF6UJ5R Details Description
Related parts for D152K20Y5PF6UJ5R
RELAY SOFTSTOP 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 698 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 680PF 1KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V AXIAL datasheet.pdf