Vishay/BCcomponents D153Z33Y5VH65J5R
D153Z33Y5VH65J5R picture photo
Mfg. Part Number
D153Z33Y5VH65J5R
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D153Z33Y5VH65J5R.pdf
Availability of D153Z33Y5VH65J5R
QUANTITY
D153Z33Y5VH65J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D153Z33Y5VH65J5R
Internal Part NumberEIS-D153Z33Y5VH65J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.335" Dia (8.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D153Z33Y5VH65J5R
Related LinksD153Z33Y, D153Z33Y5VH65J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D153Z33Y5VH65J5R Details Description
Related parts for D153Z33Y5VH65J5R
JUMPER-H2730TR/C2040L/H2730TR10" datasheet.pdf
MULTIVIBRATOR DUAL HS 16-SOP datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO263AB datasheet.pdf
CABINET ST STEEL 18.1X25.1X72.1 datasheet.pdf
SWITCH SPST 2 SEC LOW PROFILE datasheet.pdf
9SKT CMD TO 9SKT CMD SPL 3000MM datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 203 TYPE A 35POS datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 160VDC RAD datasheet.pdf