FFF D15P13B4PA00LF
D15P13B4PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15P13B4PA00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15P13B4PA00LF.pdf
Availability of D15P13B4PA00LF
QUANTITY
D15P13B4PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15P13B4PA00LF
Internal Part NumberEIS-D15P13B4PA00LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15P13B4PA00LF
Related LinksD15P13B, D15P13B4PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D15P13B4PA00LF Details Description
Related parts for D15P13B4PA00LF
FIXED IND 173UH 540MA 600 MOHM datasheet.pdf
ENCODER OPTICAL 64PPR PC MNT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 440VAC U2J RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
4 WIRE UNSHIELDED 2 M datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 6DFN datasheet.pdf
MOD SZ 1 SEAL PLUG datasheet.pdf
CAP FILM 300PF 3.5% 2000VDC RAD datasheet.pdf