FFF D15P91C4PX00LF
D15P91C4PX00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15P91C4PX00LF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D15P91C4PX00LF.pdf
Availability of D15P91C4PX00LF
QUANTITY
D15P91C4PX00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15P91C4PX00LF
Internal Part NumberEIS-D15P91C4PX00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationD-Sub Design 06/Aug/2014
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationPress-Fit
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15P91C4PX00LF
Related LinksD15P91C, D15P91C4PX00LF Datasheet, FFF Distributor
D15P91C4PX00LF Details Description
Related parts for D15P91C4PX00LF
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 14-SOIC datasheet.pdf
SENS CAP CERAM FOR M18 PROX SHLD datasheet.pdf
TRANSF CURRENT SENSE 1.4MH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 4A 20 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 7POS datasheet.pdf