FFF D15S13B4GV00LF
D15S13B4GV00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S13B4GV00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D15S13B4GV00LF.pdf
Availability of D15S13B4GV00LF
QUANTITY
D15S13B4GV00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S13B4GV00LF
Internal Part NumberEIS-D15S13B4GV00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationDsub Insulator Raw Material 24/Nov/2009
Delta D Series 30/May/2011
Standard Package25
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolyester
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S13B4GV00LF
Related LinksD15S13B, D15S13B4GV00LF Datasheet, FFF Distributor
D15S13B4GV00LF Details Description
Related parts for D15S13B4GV00LF
CONN SOCKET HOUSING 8 POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf