FFF D15S91C6PA00LF
D15S91C6PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D15S91C6PA00LF
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Press-Fit
Datasheet Download
D15S91C6PA00LF.pdf
Availability of D15S91C6PA00LF
QUANTITY
D15S91C6PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D15S91C6PA00LF
Internal Part NumberEIS-D15S91C6PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationPress-Fit
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D15S91C6PA00LF
Related LinksD15S91C, D15S91C6PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D15S91C6PA00LF Details Description
Related parts for D15S91C6PA00LF
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V/50V SSMINI6 datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 0.73A SYNC 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 39.0K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
REFLECTOR 70MM RND CITIZEN WIDE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf