Vishay/BCcomponents D181J39COGHAAAC
D181J39COGHAAAC picture photo
Mfg. Part Number
D181J39COGHAAAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
D181J39COGHAAAC.pdf
Availability of D181J39COGHAAAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D181J39COGHAAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of D181J39COGHAAAC
Internal Part NumberEIS-D181J39COGHAAAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (3.99mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.250" (6.35mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D181J39COGHAAAC
Related LinksD181J39, D181J39COGHAAAC Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D181J39COGHAAAC Details Description
Related parts for D181J39COGHAAAC
ROUND STANDOFF 8-32 BRASS 2" datasheet.pdf
CAP CER 160PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 16QFN datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 25MT AC/DC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 35W datasheet.pdf
STRIPPING TOOL datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STD P 75OHM 200CM datasheet.pdf
TERM,AMPOWER 4/0 5/8 NIPL datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf