Vishay/BCcomponents D223M59Z5UL63J7R
D223M59Z5UL63J7R picture photo
Mfg. Part Number
D223M59Z5UL63J7R
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V Z5U RADIAL
Datasheet Download
D223M59Z5UL63J7R.pdf
Availability of D223M59Z5UL63J7R
QUANTITY
D223M59Z5UL63J7R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223M59Z5UL63J7R
Internal Part NumberEIS-D223M59Z5UL63J7R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.591" Dia (15.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223M59Z5UL63J7R
Related LinksD223M59Z, D223M59Z5UL63J7R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223M59Z5UL63J7R Details Description
Related parts for D223M59Z5UL63J7R
JUMPER-H1506TR/A3049S/H1506TR 2" datasheet.pdf
IC 12-BIT 200KHZ SMPL A/D 8-DIP datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTROL TIMER ACCESS SOCKET 8P datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf