Vishay/BCcomponents D223Z39Y5VH63L2R
D223Z39Y5VH63L2R picture photo
Mfg. Part Number
D223Z39Y5VH63L2R
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V Y5V RADIAL
Datasheet Download
D223Z39Y5VH63L2R.pdf
Availability of D223Z39Y5VH63L2R
QUANTITY
D223Z39Y5VH63L2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D223Z39Y5VH63L2R
Internal Part NumberEIS-D223Z39Y5VH63L2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D223Z39Y5VH63L2R
Related LinksD223Z39Y, D223Z39Y5VH63L2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D223Z39Y5VH63L2R Details Description
Related parts for D223Z39Y5VH63L2R
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 681K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 60"L X 36"W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 25A AC datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 2POS datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 2GB 240RDIMM datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 16 OHM 0302 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf