FFF D25P25K6PA00LF
D25P25K6PA00LF picture photo
Mfg. Part Number
D25P25K6PA00LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Wire Wrap
Datasheet Download
D25P25K6PA00LF.pdf
Availability of D25P25K6PA00LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
D25P25K6PA00LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25P25K6PA00LF
Internal Part NumberEIS-D25P25K6PA00LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
Packaging-
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationWire Wrap
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25P25K6PA00LF
Related LinksD25P25K, D25P25K6PA00LF Datasheet, FFF Distributor
D25P25K6PA00LF Details Description
Related parts for D25P25K6PA00LF
TRM RNG TUBE N INS 250 KCMIL5/16 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
RES SMD 0.33 OHM 5% 3W 4122 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 320MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf