FFF D25S33E6GX09LF
D25S33E6GX09LF picture photo
Mfg. Part Number
D25S33E6GX09LF
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
D25S33E6GX09LF.pdf
Availability of D25S33E6GX09LF
QUANTITY
D25S33E6GX09LF Order Process
Ship out your order
Specifications of D25S33E6GX09LF
Internal Part NumberEIS-D25S33E6GX09LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesDelta D
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Shell Material, FinishSteel, Tin/Zinc Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 225°C
Voltage Rating300V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D25S33E6GX09LF
Related LinksD25S33E, D25S33E6GX09LF Datasheet, FFF Distributor
D25S33E6GX09LF Details Description
Related parts for D25S33E6GX09LF
IC PROG V CLAMP 24-QSOP datasheet.pdf
BATT PACK 12.0V D 6500MAH NIMH datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.35A 90 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 PLAIN70507524 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 38.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
MASONRY PUSH MNT STANDARD BL .25 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-5.5V 22W datasheet.pdf