Vishay Sfernice D2TO020C390R0KTE3
D2TO020C390R0KTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO020C390R0KTE3
Brief Description
RES SMD 390 OHM 10% 20W TO263
Datasheet Download
D2TO020C390R0KTE3.pdf
Availability of D2TO020C390R0KTE3
QUANTITY
D2TO020C390R0KTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO020C390R0KTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO020C390R0KTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)390
Tolerance±10%
Power (Watts)20W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO020C390R0KTE3
Related LinksD2TO020C, D2TO020C390R0KTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO020C390R0KTE3 Details Description
Related parts for D2TO020C390R0KTE3
IDC CABLE - CSC50G/AE50M/CCE50G datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK THR STUD 3/8" datasheet.pdf
RES MO 3W 2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 15 OHM 0804 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
POT 25 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf