Vishay Sfernice D2TO035C220R0JTE3
D2TO035C220R0JTE3 picture photo
Mfg. Part Number
D2TO035C220R0JTE3
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 35W TO263
Datasheet Download
D2TO035C220R0JTE3.pdf
Availability of D2TO035C220R0JTE3
QUANTITY
D2TO035C220R0JTE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of D2TO035C220R0JTE3
Internal Part NumberEIS-D2TO035C220R0JTE3
PackagingTube
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)35W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Supplier Device PackageTO-263 (D²Pak)
Size / Dimension0.398" L x 0.346" W (10.10mm x 8.80mm)
Height0.189" (4.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D2TO035C220R0JTE3
Related LinksD2TO035C, D2TO035C220R0JTE3 Datasheet, Vishay Sfernice Distributor
D2TO035C220R0JTE3 Details Description
Related parts for D2TO035C220R0JTE3
CONN HEADER .100 DUAL R/A 28POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 3.2A I2PAK datasheet.pdf
RES SMD 23.2KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOLDER BATT FOR 2032 CELL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 2POS PIN datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT PRINTED HORIZON datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf