Vishay/BCcomponents D331G47U2JH63J5R
D331G47U2JH63J5R picture photo
Mfg. Part Number
D331G47U2JH63J5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V U2J RADIAL
Datasheet Download
D331G47U2JH63J5R.pdf
Availability of D331G47U2JH63J5R
QUANTITY
D331G47U2JH63J5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331G47U2JH63J5R
Internal Part NumberEIS-D331G47U2JH63J5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331G47U2JH63J5R
Related LinksD331G47U, D331G47U2JH63J5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331G47U2JH63J5R Details Description
Related parts for D331G47U2JH63J5R
RES 590K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 730MA 672 MOHM datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC STD 16MA 5VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf