Vishay/BCcomponents D331K20Y5PH6UL2R
D331K20Y5PH6UL2R picture photo
Mfg. Part Number
D331K20Y5PH6UL2R
Brief Description
CAP CER 330PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D331K20Y5PH6UL2R.pdf
Availability of D331K20Y5PH6UL2R
QUANTITY
D331K20Y5PH6UL2R Order Process
Ship out your order
Specifications of D331K20Y5PH6UL2R
Internal Part NumberEIS-D331K20Y5PH6UL2R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
SeriesD
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D331K20Y5PH6UL2R
Related LinksD331K20Y, D331K20Y5PH6UL2R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D331K20Y5PH6UL2R Details Description
Related parts for D331K20Y5PH6UL2R
LED 7-SEG 4DIG CC RED RHDP .56" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
CONN RING 14-18 AWG #8 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 6POS DL GOLD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FERRITE CHIP 150 OHM 500MA 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.0039 OHM 0.1% 1W 2512 datasheet.pdf
PCB RETAINER, CHANNEL, 4" datasheet.pdf
CONN HOUSING FOR MODULAR JACKS datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf