Vishay/BCcomponents D332K29Y5PH6TJ5R
D332K29Y5PH6TJ5R picture photo
Mfg. Part Number
D332K29Y5PH6TJ5R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V Y5P RADIAL
Datasheet Download
D332K29Y5PH6TJ5R.pdf
Availability of D332K29Y5PH6TJ5R
QUANTITY
D332K29Y5PH6TJ5R Order Process
Ship out your order
Specifications of D332K29Y5PH6TJ5R
Internal Part NumberEIS-D332K29Y5PH6TJ5R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.295" Dia (7.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D332K29Y5PH6TJ5R
Related LinksD332K29Y, D332K29Y5PH6TJ5R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
D332K29Y5PH6TJ5R Details Description
Related parts for D332K29Y5PH6TJ5R
TERM BLOCK HDR 34POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 700MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 293POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf