Amphenol Aerospace Operations D38999/20FB99JA-LC
D38999/20FB99JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FB99JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FB99JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FB99JA-LC
QUANTITY
D38999/20FB99JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FB99JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FB99JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FB99JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20FB99JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FB99JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FB99JA-LC
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8-MSOP datasheet.pdf
RES 0.264 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 200MW 1005 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf