Amphenol Aerospace Operations D38999/20FC8JN-LC
D38999/20FC8JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FC8JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20FC8JN-LC.pdf
Availability of D38999/20FC8JN-LC
QUANTITY
D38999/20FC8JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FC8JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FC8JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FC8JN-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20FC8JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FC8JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20FC8JN-LC
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 5POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RECEPT 14POS RA datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
STRIP GUIDE REAR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf