Amphenol Aerospace Operations D38999/20FD5JA-LC
D38999/20FD5JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20FD5JA-LC
Brief Description
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20FD5JA-LC.pdf
Availability of D38999/20FD5JA-LC
QUANTITY
D38999/20FD5JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20FD5JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20FD5JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20FD5JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20FD5JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20FD5JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20FD5JA-LC
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28SOIC datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/15AU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.6A SC70-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
POLARIZING KEY PEG NYLON datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR HEAD 1UM 12-24VDC datasheet.pdf
DIODE SBR 50V 15A POWERDI5 datasheet.pdf
Connector Socket 90 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Surface Mount, Right Angle Solder datasheet.pdf